DSCF9793Centrum Edukacji Montessori „Przystań” to miejsce, którego kierunek działania wyznaczają założenia pedagogiki Montessori, a także bliskie im założenia rodzicielstwa bliskości, porozumienia bez przemocy, pedagogiki Korczakowskiej oraz korzystającej z najnowszych wyników badań nad mózgiem neurodydaktyki.

W ramach swojej działalności Centrum Edukacji Montessori „Przystań” oferuje: warsztaty dla dzieci oraz rodziców, zajęcia muzyczne, a także zajęcia adaptacyjne przygotowujące dzieci do rozpoczęcia uczęszczania do przedszkola.

Przy Centrum od 1 stycznia 2015 roku działa pierwsze w Łomży przedszkole Montessori.
Życie każdego człowieka jest niezwykłą podróżą: jedyną w swoim rodzaju, niepowtarzalną, z jednej strony pełną zaskakujących odkryć i pasjonujących przygód, z drugiej zaś – licznych trudności, przeszkód, wyzwań.
Czas dzieciństwa jest szczególnym etapem życiowej podróży, w nim wszystko się zaczyna – formuje osobowość, rozkwitają możliwości intelektualne, rozwijają zmysły, kształtuje wrażliwość na świat i drugiego człowieka, a także pewność siebie i wiara we własne możliwości. To właśnie od doświadczeń zebranych w dzieciństwie zależy jakość całego późniejszego życia, przez które można iść pewnym krokiem lub skradać się z przestrachem; które może być radosnym doświadczaniem i uczestniczeniem bądź biernym wycofaniem i ucieczką.

Centrum Edukacji MONTESSORI „Przystań” w Łomży powstało z potrzeby stworzenia miejsca, które będzie wspierać rozwój dzieci oraz towarzyszyć ich rodzicom. Chcemy być właśnie PRZYSTANIĄ, bezpiecznym miejscem, do którego przybywa się, by przygotować się do dalszej drogi, i z którego z nowymi siłami oraz zgromadzonymi zapasami wyrusza w dalszą podróż.

Stawiamy na domowy charakter, życzliwą atmosferę oraz wolno i twórczo płynący czas.
Zajęcia dla dzieci w Centrum Edukacji Montessori „Przystań” mają na celu stymulowanie ich wszechstronnego rozwoju, rozbudzanie ciekawości poznawczej, wspieranie zarówno logicznego, jak i twórczego myślenia. Nasze działania skupiają się na zapewnieniu bogatego, inspirującego i zachęcającego do działania otoczenia, gdyż właśnie w dziecięcej aktywności znajduje się klucz do kształtowania siebie samego oraz odkrywania tajemnic świata.

 

 

Dlaczego wybraliśmy metodę Marii Montessori?

Fundament stworzonego przez włoską pedagog systemu stanowi przekonanie o wolności jednostki ludzkiej, której uszanowanie jest niezbędne do umożliwienia każdemu człowiekowi, zarówno dorosłemu, jak i dziecku, godnego życia. Z uszanowania prawa do wolności dziecka rodzi się postawa szacunku dla jego indywidualności oraz zaufania w jego wewnętrzny potencjał. Tak jak Maria Montessori uważamy, że przyjęcie przez dorosłych tych założeń jest warunkiem koniecznym, by mogli oni pomóc dzieciom budować silne postawy życiowe.

Dodaj komentarz

Facebook

Likebox Slider Pro dla WordPress